POVJERENSTVA ZA PREISPITIVANJE ZAKLJUČNE OCJENE

Autor: Marinko Plazibat, 24. 5. 2017.

Temeljem članka 122. i 142. Statuta Osnovne škole Retfala, Osijek, Učiteljsko vijeće  na sjednici održanoj dana  17.05.2017.godine, donosi

O D L U K U
            o imenovanju Povjerenstava za preispitivanje zaključene ocjene
                                   u školskoj godini 2016/2017.

1. Imenuju se Povjerenstva za preispitivanje zaključene ocjene na kraju nastavne godine 2016/17. u sastavu:

1.1. Razrednik- razrednik odjela koji pohađa učenik čija se zaključena ocjena                              preispituje- predsjednik Povjerenstva
1.2. Predmetni učitelj- učitelj nastavnog predmeta iz kojeg se zaključena ocjena               preispituje- član Povjerenstva
1.3. Član Povjerenstva-   za 4.razred- Zelić Snježana
                                         za 5.razred- Mandurić Ljiljana
                                         za 6.razred-  Mihaljević Monika
                                         za 7.razred-  Holoker Maja
                                         za 8.razred-  Brozd Mario.
Razrednik, kao predsjednik Povjerenstva, dužan je  voditi brigu o pravilnom i pravovremenom sastavu i sastanku Povjerenstva, te pravilnom načinu provedbe ispita.
  1. Nakon završenog postupka preispitivanja zaključene ocjene, Povjerenstvo utvrđuje konačnu ocjenu većinom glasova i odmah je priopćuje učeniku.
  2. Prolazna ocjena koju utvrdi Povjerenstvo je konačna.
  3. Ako Povjerenstvo utvrdi ocjenu nedovoljan, učenik se upućuje na dopunski rad samo  ako je to jedina ili druga nedovoljna ocjena koju učenik ima.
  4. O tijeku ispita Povjerenstvo vodi zapisnik sukladno članku 143.Statuta Škole, koji po završetku ispita razrednik predaje u tajništvo Škole.
  5. Odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e
Za slučaj kad roditelj ili staratelj, nezadovoljan zaključenom ocjenom iz nastavnog predmeta ili vladanja, u roku od dva dana od završetka nastavne godine podnese zahtjev Učiteljskom vijeću radi polaganja ispita pred povjerenstvom, taj ispit se treba provesti u roku dva dana od dana podnošenja zahtjeva. S obzirom na velik  obim poslova koji se trebaju napraviti na kraju nastavne godine, radi pravovremenog postupanja, Učiteljsko vijeće je donijelo Odluku kao u izreci.

Predsjedavajuća  sjednice:
                                                                                   Ravnateljica: