Još jedno državno natjecanje I MALONOGOMETAŠI MEĐU NAJBOLJIMA

Autor: Marinko Plazibat, 9. 5. 2016.

U sportskoj dvorani Grabrik u Požegi održano je 5. svibnja poluzavršno natjecanja školskih sportskih društava osnovnih škola regije Istok u futsalu za dječake 5. i 6. razreda, na kojem je ekipa OŠ „Retfala“ osvojila plasman na državno natjecanje.

Na natjecanju, kojemu je domaćin bio Školski športski savez Požeško-slavonske županije, sudjelovalo je pet ekipa: ŠSD TOMISLAV (OŠ "Viktor Car Emin", Donji Andrijevci), ŠSD SOKOL (OŠ fra Kaje Adžića, Pleternica), ŠSD MLADOST (OŠ Josipa Kozarca, Vinkovci), ŠSD RETFALA (OŠ „Retfala“, Osijek) i ŠSD IBM (OŠ I.B. Mažuranić, Virovitica).

U prvoj utakmici ŠSD RETFALA  pobijedila je IBM 1 : 0, a u utakmici za prvo mjesto
pobijedili smo ŠSD SOKOL rezultatom 8 : 7 (3:3). Osim odličnih individualaca, imali smo  i visoku timsku kvalitetu koja je i bila ključan faktor za pobjedu te plasman na državno natjecanje koje će se održati u Vinkovcima.

U utakmici za treće mjesto ŠSD IBM pobijedio je ŠSD TOMISLAV 3 : 1

Dobra organizacija, fer plej te visoka razina nogometnog znanja svih dječaka obilježili su nogometnu poluzavršnicu u Požegi.

Još jednom čestitamo našim dječacima na rezultatu koji su postigli, na fer i korektnoj borbi te ogromnom zalaganju koje su pokazali na terenu.

Članovi naše ekipe su Dino Damjanović, Ivan Knježević, Petar Orešković, Marin Prekodravac, Marin Čićin-Čapin, Marino Primožić, Andrija Sablić i Leon Tretinjak.

Napisao: Dejan Vrajić, prof., voditelj mentor ŠSD Retfala